Masz pytania?
Zadzwoń i skorzystaj
z bezpłatnych konsultacji:

+48 533 333 284
Żyć o kromce chlebaJurek i Basia biegają jak tornado po kuchni. Nagle słychać „Mamo, mamo, jakiś pan”. „Dzień dobry Pani. Przyniosłem wezwanie do zapłaty, proszę uregulować niezwłocznie zaległości za czynsz”, mówi Pan w czarnym prochowcu. Stoję jak zahipnotyzowana, nie mam siły aby cokolwiek odpowiedzieć. Czarny prochowiec odchodzi, pozostawiając papiery na stole. Mieszkam w suterenie, obskurnej i lepkiej. Lokal jest czynszowy. Nie mam pieniędzy, żeby płacić, mąż nie mieszka z nami, opuścił nas, przepadł bez śladu i nie płaci alimentów. Muszę sama utrzymać się na powierzchni. Wielokrotnie zadawałam pytanie za co Bóg mnie karze, za to że jestem kobietą, czy za to, że jestem biedna i założyłam rodzinę z pijakiem i nieudacznikiem. Przed opuszczeniem rodziny pan i władca określał browar jako napój bogów, który to w zupełności wystarczał mu do życia. Nie przejmował się tym, co mam dać do zjedzenia dzieciom. Alkohol to był jego żywioł i sens życia. Tak naprawdę to dobrze, że go nie ma. Nie czuję jego śmierdzącego oddechu i odoru jego skarpetek, a dzieci nie czerpią wzorców z pijanego ojca. Zauważyłam, że jak robie zakupy w Biedronce, większość ludzi kupuje sześciopaki taniego piwska i raczą się później smakując bydlęcą żółć, która jest dodawana jako jeden ze składników i ich uzależnia. Nie zdają sprawy jak to później od nich capi i lasuje mózg, jakie głupoty wygadują i jak debilnie się zachowują. Nie jestem jedyną, która się znalazła w podobnej sytuacji, gdzie trzeba spłacać konsekwencje nieudanego związku, błędnych decyzji i wyborów nieodpowiedniego partnera. Mam nadzieje, że ta historia będzie przestrogą dla innych dziewczyn, które nie będą sięgały po śmierdzące piwsko i pustych mężczyzn, uzależnianych od puszki browara.

Rozumiem, że należności należy płacić, ale zarządca też powinien się poczuwać, chociażby do minimum nakładów w naprawieniu dachu, pomalowaniu klatek, wywiezieniu śmieci. Przez wiele lat nie robiono żadnych konserwacji, nie dokonywano żadnych inwestycji w nieruchomość, nie zwracano uwagi czy ktoś płaci lub nie. Teraz, kiedy nazbierała się bajońska kwota,wytacza się przeciwko mnie egzekucję. Mam wrażenie, że celowo czeka się latami, aż narosną odsetki, a to jest inwestycja lepsza niż w jakimkolwiek banku, 13 procent bez podatku „Belki”. Miałam do wyboru kupić dziecku kromkę chleba lub zapłacić czynsz. Co miałam wybrać?

Wybór był prosty. Wybrałam chleb dla moich dzieci, a później myślę, dopiero za co będę spłacać długi. Takich rodzin jak moja w okolicy jest kilkadziesiąt. Nasze Państwo nie prowadzi polityki prorodzinnej, nie zapewnia matkom samotnie wychowującym dzieci nawet minimum biologicznego, nie zapewnia wsparcia w uzyskaniu pracy, nie zapewnia odpowiedniej opieki medycznej i socjalnej. Raz w roku na święta dadzą nam margarynę i puszkę konserwy i uważają, że to jest pomoc, a ludzie cały rok chodzą po śmietnikach. Pamiętam, że kiedyś nie było ludzi bezdomnych, nikt nie żebrał i nie chodził po śmietnikach, a moi rodzice mieli pracę, byliśmy szczęśliwą rodziną. Pomoc Społeczna dzisiaj w niczym nie pomoże, zasiłki to są ochłapy i w rzeczywistości niczego nie zmieniają . Kościół postępuje tak samo – „droga do piekła jest wybrukowana dobrymi intencjami „. Komuś strasznie zależy, aby bieda się rozrastała, a ludzie byli mniej świadomi i dalej biedni i najlepiej jak by byli cały czas na rauszu, łatwiej się wtedy nimi manipuluje. Byłam w administracji, szukałam pracy, nic z tego. Prosiłam, aby dano mi możliwość odpracowania zaległości. Usłyszałam: „Nie mamy dla Pani żadnego etatu”.

Koleżanka powiedziała „Idź do kancelarii, może coś Ci poradzą”. „Nie mam kasy” odpowiadam. „Nie martw się, za porady nie pobierają opłat” odpowiedziała przyjaciółka. Poszłam i dowiedziałam się, że wezwania to nie jest jeszcze taki diabeł straszny jak go malują. Dobrze, że przyszłam na czas, aby otrzymać informacje o tym, jak mam postępować dalej. Gdy dostanę pozew i nakaz zapłaty z sądu, mam się zjawić natychmiast. Na złożenie sprzeciwu Kancelaria będzie miała 14 dni i mi pomoże. Poinformowano mnie, abym nie przegapiła terminu i zgłaszała wszystkie problemy na bieżąco. Tak się stało. W ciągu miesiąca dostałam nakaz zapłaty wraz z odsetkami. Kancelaria napisała sprzeciw od nakazu, podnosząc stosowne zarzuty. W sądzie całe postępowanie okazało się formalnością, nawet nie było pełnomocnika ze strony przeciwnej, a powództwo oddalono. Jestem zadowolona z usług kancelarii i polecam Emisaro wszystkim niedowiarkom. Prawo jest dla każdego, nie tylko dla bogatych i przekonałam się, że takim ludziom jak z Emisaro, zależy na tym, aby każdy miał szansę na zwycięstwo. Dziękuję im z całego serca.

Zwyciężyłam z Kancelarią Prawną Emisaro, ŻanetaZGŁOŚ SPRAWĘ TERAZ


Blog EmisaroChcesz wiedzieć więcej?
Czytaj naszego bloga
i podnoś swoją
świadomość prawną.

Podziel się tą historią
z innymi. Niech zainspiruje
i zmotywuje ich do tego,
aby wysłali nas po
swoje zwycięstwo.


Projekt i wykonanie Agencja Reklamowa Przegłos